Avariiliste ehk ohtlike puude mahavõtmine

Puud on ökosüsteemi tähtsaim osa.  

Mõjuva põhjuseta on keelatud puid maha võtta. Mõnel juhul aga tuleb seda paraku siiski teha viivitamatult. Mis olukorrad need on? Kelle hoolde tuleks selline vastutusrikas töö usaldada?

Miks on avariilised puud ohtlikud?

Avariilised puud on ümbritsevatele tõsiseks ohuks. Toome allpool ära peamised ohud.

Meenutada tasub ka esteetilist külge. Kuivanud puud näevad koledad välja.

Millised puud tunnistakse avariilisteks ja miks?

Avariilise puu staatuse saab murdunud, mädanev, kuivanud, üle 45 kraadi kaldu kasvav, laigulise koorega, rohkete tüveõõnsustega, nakatunud või kahjustajate poolt hävitatud puu.

Põhjusteks, miks puu muutub ohtlikuks, on loomulik vananemine, tugevad tuuled, välgutabamus, maavärin, kahjurite tegevus ja haigused. Samuti võetakse maha puud (sh ka terved), mis kujutavad ohtu kommunikatsioonidele. Eemaldada võidakse ka puud, mis takistavad teekatte paigaldust, tee-ehitust või teeremonti.

Kuidas ohtlikku puud langetada?

Enne ohtliku puu langetamist tuleb valida tööks optimaalseim viis. Seejuures on väga tähtis hinnata puu seisukorda. Sellelt, kes puud asjatundja pilguga ei hinda, ei maksa loota kvaliteetset tööd.

 

Ohtlike puude eemaldamise peamised meetodid on:

1

Loomuliku kalde suunas, tõmmitsaga


2

Vastu puu kallet, tõmmitsaga


3

Osade kaupa


4

Osade kaupa, kasutades riputit


Põhi- ja abitöövahendid valitakse sõltuvalt töömeetodist. Nendega töötades on äärmiselt oluline järgida ohutustehnikat. Eriti tähelepanelik ja ettevaatlik peab olema mootorsaega kõrgustest töötades.

Miks ei tasu tegutseda omapäi

Ohtlike puude langetamine on töö proffidele. Selleks on mitu kaalukat põhjust. Neist peamine on vastutus kolmandate isikute eest, kes võivad viga või kahju saada.


Puude langetamisel, kui läheduses on teisi puid, ja tiheasustusega piirkondades on äärmiselt oluline tegutseda ülima ettevaatusega. Kui selliste tööde käigus saab viga mõni läheduses viibiv inimene või kellegi vara, võib see põhjustada tõsiseid probleeme. Kui tööd teevad spetsialistid, piiravad nad ala nii, et kõik ümbruses asuvad hooned ja puud on kaitstud. Tänu sellele ei saa lõigatud oksad ja saetud tüved kellelegi viga teha ega midagi kahjustada.


Puude maha võtmiseks tuleb saada kohaliku omavalitsuse luba. Arboristid OÜ spetsialistid teavad, kuidas saada see luba kiiresti ja õigesti.

Avariiohtlike puude professionaalne langetamine

Kas teile on tähtis, et avariiliste puude langetamine toimuks ohutult, tänapäevaste vahenditega ja vastavalt kehtivatele seadustele? Kui jah, võtke ühendust ettevõttega Arboristid.


Meil on rikkalikud töökogemused erinevat tüüpi puudega, olgu need siis lihtsalt mittevajalikud puud, suured põõsad või tõsist ohtu kujutavad puud. Meie ekspertidel on olemas vajalikud load, nad on hästi kursis arvukate peensuste ja nüanssidega ning töötavad kiiresti ja sujuvalt.


Meie teenuste hind on vastuvõetav. Jätke tellimus ja meie müügijuht töötab selle kiiresti läbi. Arutame kõik üksikasjad läbi, sõlmime ametliku lepingu ja asume kohe tellimust täitma. Ootame teie päringut!

Saada meile avaldus


Võtame teiega esimesel võimalusel ühendust. Pakume Sulle tööplaani ja Sulle sobiva aja.