Puude istutamine

Puude ja põõsaste istutamine on nende kasvatamise põhiline etapp.

Puude ja põõsaste istutamine on nende kasvatamise peamine etapp. Sellest, kui õigesti on see tehtud, sõltub, kas istikutest saavad täisväärtuslikud uhked puud või kas nad vilja kannavad, kui tegu on viljaaiaga. Mida on tarvis siinkohal teada ja kellele selline vastutusrikas töö usaldada?

Millal puid ja põõsaid istutada?

Puude ja põõsaste istutamise hooaeg ja ajastus sõltuvad otseselt ilmastikutingimustest ja kultuuri tüübist. Sügisel on oluline jõuda istikud maha istutada 2-3 nädalat enne enne püsivaid külmi. Sel perioodil juurduvad põõsad peaaegu alati.

Tegelikult arenevad juured hästi ka siis, kui õhutemperatuur on +3 oC. Talve üle elanud istikud muutuvad tugevateks ning kahjustajatele ja haigustele vastupidavateks. Kevadel istutatud puud arendavad endas välja immuunsuse ärmuslike temperatuurikõikumiste ja pakase suhtes. Sel ajal maha pandud istikud hakkavad kiiresti kasvama.


Viljapuid võib istutada nii üsna suurtena kui istikutena. Istutusmaterjali valides tuleb arvestada mulla tüüpi.

Mida sisaldab puude istutamise teenus?

Услуга по посадке деревьев предусматривает выполнение следующих видов работ:

1

Istutusplaani väljatöötamine


2

Puude ja põõsaste valimine


3

Istikute krundile toimetamine


4

Pinnase ettevalmistamine, aukude kaevamine


5

Istikute mahapanek


Aga ka taimede kohanemisele suunatud tegevused (sh puude kinnitamine ja toestamine).

Puude tugevdamine

Kui jätta taim kinnitamata, võib see tugevasti kaldu vajuda või lausa pikali kukkuda. Tüve sirge ja korraliku kasvu saavutamiseks tuleb puu korralikult fikseerida. Puu tuleb kvaliteetselt kinnitada veel ka selleks, et saavutada tüve korrektselt sirge kasv.

Pärast istutamist on oluline puu kinnitada. Kui juurte asend ei ole stabiliseeritud, võivad moodustuvad juured lihtsalt katkeda, kui puu tuule toimel nihkub.

Millest sõltub puude istutamise hind?

Istikute istutamise lõpphind sõltub mitmetest teguritest:


 • krundi pindala
 • istutatavate taimede arv
 • istutatavate puude individuaalsed iseärasused


 • puude paigutus
 • istutusaukude kaevamise viis
 • puude kinnitamine


 • pinnase tihendamine ja dekoratiivsete puistematerjalide kasutamine
 • hooaeg
 • laadimistööd


 • kohaletoimetamine
 • tööde tähtajad
 • lisateenused

Koostöö ettevõttega Arboristid

Puude istutamine nõuab lisaks asjakohastele teadmistele ja kogemustele ka aega ja vaeva. Meie ettevõte pakub puude istutamise teenust. Järgime rangelt kõiki tehnoloogiaid ja kasutame ainult kvaliteetseid istikuid. Hoolime oma klientide mugavusest ning istanduse kombineerimist objektil olevate hoonete ja teiste taimedega.

Me mitte ainult teeme oma tööd professionaalselt, vaid anname ka asjalikke nõuandeid ja juhendame, kuidas taimede eest õigesti hoolitseda. Küsime oma abi eest taskukohast tasu. Sõlmime lepingu, milles toome ära kõik olulised üksikasjad. Helistage või kirjutage meile – aitame meelsasti. Ootame teie pöördumist!

Saada meile avaldus


Võtame teiega esimesel võimalusel ühendust. Pakume Sulle tööplaani ja Sulle sobiva aja.